Zpět na úvodní stránku
Jeden z největších darebáků strakonického
facebooku Josef Pepino Hlavenka
20.7.2018. Ve Strakonicích naplno odstartovala předvolební kampaň. Někdo představuje své záměry a plány, jiní zase aktivují to nejhorší, co je jim vlastní. Když není kvalitní program, je zapotřebí politického protivníka v očích veřejnosti alespoň pošpinit. Lidé ve Strakonicích si to moc dobře pamatují například z komunálních voleb v roce 2014, kdy se k moci dostalo extremistické politické hnutí Strakonická Veřejnost. Zejména tím, že v předvolebním klání jeho zástupci lhali a nepodloženě pomlouvali. Novinkou komunálních voleb v roce 2018 je skutečnost, že na pomoc Strakonické Veřejnosti v pomlouvání a špinění jim nepohodlných lidí přichází jejich přátelé. Dnes se podíváme asi na jednoho z nejhorších darebáků sociálních síti – Josefa Pepina Hlavenku. Takto se prezentuje na facebooku.
Foto 1: Josef Pepino Hlavenka – úvodní foto jeho facebooku
V úvodu si musíme říct ještě o jednom diskutujícím, který možná nevědomky prozradil, jak to na facebooku chodí a jak on sám postupuje. Alespoň co se týká Strakonic. Oním diskutujícím je Pavel Gappa Grauer. Objeví-li se někde prezentace či názor někoho, kdo není tzv. „po chuti“ Strakonické Veřejnosti, jsou tito dva uvedení pánové jedni z prvních, kdo zakročí. Je jich samozřejmě více, o nich ale až příště. Zůstaňme u Grauera, který přiznal, že existuje seznam nepohodlných stran, hnutí a lidí, na které je třeba se zaměřit. A ničit je, kdykoliv se zejména na facebooku objeví. V následujícím důkazu například Grauer posílá diskutujícím z jeho komunikační úrovně varování, že je třeba se zabývat i ostatními nepohodlnými lidmi, nejenom Janským z magazínu iStrakonice.cz a ze Změny pro Strakonice.
Foto 2: Pavel Gappa Grauer varuje ostatní jemu podobné, že by se nemělo zapomínat i na ostatní politické konkurenty Strakonické Veřejnosti. Mimochodem, ani Hlavenka a ani Grauer podle dostupných informací nežijí ve Strakonicích a ani tam nepůjdou v komunálních volbách volit. Oni se špinit mohou, negativní kampaň přitom nezasáhne jejich oblíbence ze Strakonické Veřejnosti.
Foto 3: V dalším varování je Pavel Gappa Grauer ještě konkrétnější – varuje před tím, že existují i jiné strany a hnutí, tzv. „nechtěné“, které je třeba špinit v očích veřejnosti a likvidovat. Z jeho dalších komentářů sympatizujících se Strakonickou Veřejností není pochyb o tom, pro koho „pracuje“.
Než se začneme věnovat Hlavenkovi, ještě jedna ukázka z komunikační úrovně skupiny hanící každého, kdo nesympatizuje se Strakonickou Veřejností. Jde o diskutujícího pod přezdívkou Martin VožungrDelikvent Bouša.
Foto 4: Diskutující Bouša vzkazuje Hlavenkovi, aby příště vzal Janského rovnou popelníkem. Když ve Strakonicích při likvidaci politických oponentů nepomohou propíchané pneumatiky, vypuštěná chladicí kapalina, pomlouvačná kampaň zastupitele Josefa Zocha, pomlouvačná kampaň na facebooku nebo přímé vyhrožování starosty Hrdličky, je třeba sáhnout k silnějšímu kalibru.
Foto 5: Na dvou fotografiích se můžeme seznámit s diskutujícím na facebooku, který se na této sociální síti snaží ovlivňovat veřejné mínění – Martin VožungrDelikvent Bouša.
Nyní se podívejme na důkazy, které nás opravňují o Josefu Pepinovi Hlavenkovi psát jako o jednom z největších darebáků strakonického facebooku. Ze Strakonic nyní sice není, původem rovněž ne, ke Strakonicím se ale podle svých slov hlásí. Do předvolebního boje ve Strakonicích kromě svých diskuzních příspěvků zasáhl nejvíce asi svým rozhovorem (prezentovaným jako beseda) s majitelem magazínu iStrakonice.cz a lídrem Změny pro Strakonice Karlem Janským (k dnešnímu dni 4 300 zhlédnutí), který s rozhovorem souhlasil. Hlavenkou zveřejněný rozhovor na jeho facebooku a na „Strakoňácích“ je ale na dvou místech přerušený a navíc mu chybí konec. Naštěstí byl z rozhovoru pořizován paralelní zvukový záznam, proto můžeme oba rozhovory porovnat a konstatovat, že v rozhovoru publikovaném Hlavenkou chybí důležité pasáže.
Hlavenkův rozhovor byl veden silně tendenčně. Je z něho dobře patrné, že mu nešlo o žádný volební program Změny pro Strakonice, ale o co největší pošpinění jejího lídra. Jak by totiž jinak mohl vést rozhovor a neustále zpochybňovat slova hosta? Celý rozhovor připomíná, jako by se Hlavenka snažil zpovídanému vnutit odpovědi, které právě on považuje za správné. A pokud se zpovídaný odklonil od jeho linie, hned ho do ní opět tlačil. Několikrát navíc provedl shrnutí rozhovoru, ve kterém prezentoval pouze svoje názory. Podobě se chovali zastupitelé Josef Zoch a František Christelbauer, kteří se rozhovoru účastnili rovněž.
Provedeme-li analýzu vyjádření z rozhovoru ze strany pánů Hlavenky, Zocha a Christelbauera – včetně jejich příspěvků v nejrůznějších diskuzích a na facebooku, dojdeme k závěru, že dějiny se opakují. V tomto případě události z 50. let minulého století. Když soudil a popravoval minulý režim české lidi, své oběti učil nazpaměť jejich výpovědi, které navíc cenzuroval. Podobné dělá především Josef Pepino Hlavenka a zastupitel Josef Zoch. Běda, jak se člověk odkloní od jejich myšlenkové linie, hned je zle. A když rozhovor obsahuje něco pro ně nepohodlného, jednoduše se příslušná pasáž nezveřejní. V minulém režimu by z nich byli jedni z nejlepších příslušníků StB. A jaký je rozdíl mezi těmito dvěma darebáky a prokurátory z oněch 50. let? Současní dva darebáci nemohou odsuzovat lidi k popravám.
V našem seriálu si o takovýchto lidech povíme více. Jako varování občanům Strakonic před udavači, lháři a samozvanými nástupci těch nejhorších zrůd totalitních režimů. Ve světlech důkazů, faktů a souvislostí. O zastupiteli Josefu Zochovi jsme psali v magazínu iStrakonice.cz již vícekrát, ještě se k němu ale vrátíme. Dnes se více zaměříme na Hlavenku. Zde zmiňovanému rozhovoru se budeme věnovat samostatně, v dnešní části by zakryl další špinavé Hlavenkovy praktiky.
Pro doplnění jeden vzkaz podobným lidem, jako je Hlavenka. Čím více bude uvedená skupina zesměšňovat a zastrašovat magazín iStrakonice.cz včetně jejich představitelů, tím více nás to bude utvrzovat v názoru, že naše práce má smysl a že ji děláme dobře.
Josef Pepino Hlavenka není pravděpodobně schopen vést slušnou diskuzi. Pokud s někým nesouhlasí, častuje ho těmi nejsprostějšími nadávkami a urážkami. Daleko horší ovšem je, že začne o člověku veřejně psát v tom smyslu, kde pracuje a zveřejňuje o něm další soukromé informace. Pravděpodobně proto, aby dal najevo, že „My o tobě víme vše, tak si na nás dej pozor! Budeš-li dál vystrkovat růžky, vše o tobě tady napíšeme“. Zmíněná skupina vůbec nerozlišuje, zda zveřejňuje pravdu, polopravdu nebo lež. Cíl je jeden – uškodit. Proč by jinak bylo důležité o lidech zveřejňovat osobní údaje, které nemají s diskuzí vůbec nic společného? Zde je jeden příklad.
Foto: 6: Josef Pepino Hlavenka používá metody podobné těm, které proti lidem nasazovala bývalá StB. Nikdo přitom Hlavenku neobviňuje z toho, že by byl v minulosti agentem StB, jak je nám na facebooku podsouváno – díky jeho věku to ani není možné. Praktiky této složky minulého režimu si ale osvojil velmi dobře, pravděpodobně to v něm prostě je.
Když se Hlavenkovi nedaří zasáhnout a zastrašit člověka přímo, snaží se útočit na lidi jemu blízké. Rovněž zde můžeme uvést příklad, který nejlépe ukazuje jeho zvrácenou povahu.
Foto 7: Majitele magazínu iStrakonice.cz a lídra hnutí Změna pro Strakonice Karla Janského se zastala žena, se kterou nemá nic společného. To ovšem bylo něco pro zde uváděnou skupinu darebáků. Pavel Gappa Grauer hned ženu obvinil z toho, že s Janským spí. Okamžitě ji také začali lustrovat. Na pomoc přispěchal další darebák Jan Nový, který uvedl příjmení ženy blízké Karlu Janskému i to, že je učitelka a kde učí. Nadhozu se okamžitě chytil Hlavenka. Ten obvinil ženu, že má falešný profil, který prý ve skutečnosti patří ženě blízké Janskému. Její chování kvůli tomu označil za nemorální jednání a uvedenou skutečnost prý hned oznámil svému kamarádovi na školské inspekci, která vše již prý prošetřuje.
Foto 8: Marně se žena snažila vysvětlovat, že tomu tak není. „Popravčí četa“ s Hlavenkou v čele ji osočovala dál a dál. A aby základní partička darebáků byla kompletní, nesmí v ní samozřejmě chybět ani Václav Petřík. Ten opět zdůraznil, že žena blízká Janskému je učitelka.
Foto 9: Josef Pepino Hlavenka si dál vedl svou a stále připomínal školskou inspekci a její vyšetřování, které prý „on zařídil“. Nešlo mu přitom zcela evidentně o diskutující ženu, ale o snahu ublížit co možná nejvíce Janskému. A když se mu to nedařilo přímo, tak klidně přes jemu blízkého člověka.
A co na celou záležitost Česká školská inspekce? Na písemný dotaz odpověděla, že žádnou takovou stížnost neřeší. Shrnuto – Josef Pepino Hlavenka je lhář, který se neštítí likvidovat lidi zastrašováním.
Foto 10: Dopis České školní inspekce jako důkaz Hlavenkovy podlosti a zákeřnosti
O Josefu Pepinovi Hlavenkovi bychom mohli psát mnohem více. Pro dnešek to ale stačí. Na facebooku se ho proti magazínu iStrakonice.cz a proti Karlu Janskému zastalo celkem hodně lidí. Jedná se ovšem o určitou komunitu, která naštěstí neodráží většinový názor občanů Strakonic. Facebook totiž není reálný život. Ten je úplně o něčem jiném. Třeba si ale nakonec i někdo z Hlavenkovy facebookové komunity po přečtení našeho článku o Hlavenkovi pozmění názor. A ti slušní lidé mimo Hlavenkovy komunikační úrovně zase budou vědět, že facebook může být jenom stěží zdrojem pravdivých informací, které by voliči před komunálními volbami měli mít k dispozici.
Vždy je jednodušší schovat se za dav, než poctivě zkoumat důkazy, fakta a souvislosti. A pozor. Lidé typu Hlavenka a jemu podobní si často udržují kamarády jenom do té doby, dokud oni sdílí jejich názory. Na facebooku o tom jde dohledat podrobnosti. V „kamarádství“ by lidé kolem Hlavenky mohli lehce dopadnout jako Helena Brejchová či Milan Jungvirt v politice – oba původně ze Strakonické Veřejnosti. Na závěr se ještě podívejme na dva příklady způsobu komunikace Josefa Pepina Hlavenky.
Foto 11: Na facebooku je možné určit, kdy Josefu Pepinovi Hlavenkovi dojdou argumenty
– v tom okamžiku začne jenom sprostě nadávat a urážet
Foto 12: Příklad, kdy Josef Pepino Hlavenka dává najevo, že nemá rád předchozí vedení města – v návalu vzteku ovšem zapomíná, že pan Janský (s krátkým a) před volbami v roce 2014 nikoho z vedení města neznal, tudíž se nemohl podílet na nějakých údajných „průserech“ a „sviňských“ praktikách.
Tento článek se rodil hodně těžce. Není zrovna lehké v případě facebooku poskládat důkazy tak, aby o něčem vypovídaly. Nakonec se to ovšem podařilo. Ze zveřejněných informací přitom až mrazí. Zejména z toho, jak lehké je dneska díky manipulaci na sociálních sítích ovlivnit veřejné mínění. Něco podobného se stalo i při několika prezidentských volbách ve světě i u nás. Nedopusťme proto, aby se stejné opakovalo ve Strakonicích v rámci komunálních voleb v říjnu 2018. A jak je uvedeno v záhlaví našeho webu – „Názor je na vás, my dodáme důkazy, fakta a souvislosti“.
Foto 13: Po uzávěrce článku jsme objevili další příklad estébáckých metod Josefa Pepina Hlavenky. Dne 1. dubna 2018 se mu někde nelíbil článek, který již byl ale podle jeho vyjádření stažen. A protože ho napsal člověk, kterého Hlavenka rád pronásleduje, napsal alespoň na svůj facebook jeho jméno a příjmení, že je učitel na konkrétní škole v konkrétním městě a že je zároveň živnostníkem s přesně uvedeným IČ (identifikačním číslem osoby). Co na tom, že o článku Hlavenka neuvedl ani zmínku, hlavně že dal najevo, že „estébák“ Hlavenka je stále aktivní a že onen učitel si na něho má dávat pozor.
Josef Pepino Hlavenka obecně rád útočí na učitele. Jenom v našem článku je důkaz o napadení třech učitelů. V jedné diskuzi dokonce pochyboval, že by se učitelé živili prací. Doslova napsal: „Když už si berete na pranýř pana Hrdličku, tak ten se na rozdíl od Vás, před starostováním živil podnikáním neboli prací v soukromém sektoru, o vás se za vaši práci stará stát“. Podle Hlavenky neumí pracovat ani státní úředníci, kteří před získáním funkce nepracovali v soukromém sektoru. Co na to říct? Asi že pan Hlavenka to má v hlavě trochu víc pomotané.
Karel Janský
Autoři a zdroj fotografií: Foto 1 až 9 – facebook.com; foto 10 – Česká školní inspekce; foto 11 až 13 – facebook.com.